Пошук по сайту

 

Корисні посилання

Сертифікація педагогічних працівників

sertification teachersСертифікація вчителів стартує як пілотний проект у 2019 році й стосуватиметься цього року вчителів початкової школи. 

Сертифікація – зовнішнє оцінювання професійних компетентностей педагогічного працівника (у тому числі з педагогіки та психології, практичних вмінь застосування сучасних методів і технологій навчання), що здійснюється шляхом незалежного тестування, самооцінювання та вивчення практичного досвіду роботи. Стаття 51 Закону України “Про освіту”

Мета сертифікації педагогічних працівників: виявлення та стимулювання педагогічних працівників з високим рівнем професійної майстерності, які володіють методиками компетентнісного навчання і новими освітніми технологіями та сприяють їх поширенню.
Положення про сертифікацію педагогічних працівників

Сертифікація вчителя відбувається на добровільних засадах виключно за його ініціативою. Стаж педагога має становити не менше, ніж два роки. Це єдина обов’язкова вимога до вчителів.
Квота по Україні: 1000 учителів початкових класів.

Квота Кіровоградської області 27 осіб. Загальна кількість зареєстрованих 17 учителів, проте створено 20 реєстраційних карток-заяв.

Відповідно до Положення про сертифікацію педагогічних працівників сертифікація передбачає:

  1. експертне оцінювання професійних компетентностей учасників сертифікації шляхом вивчення практичного досвіду їх роботи;

  2. самооцінювання власної педагогічної майстерності;

  3. оцінювання фахових знань та умінь учасників сертифікації шляхом їх незалежного тестування.

Щоб зробити оцінку діяльності незалежною та об’єктивною, до кожного вчителя приїдуть щонайменше два експерти.

Виїзди таких експертів триватимуть два періоди:

   • із середини лютого до кінця 2018 – 2019 навчального року,

   • із вересня до жовтня 2019 року.

До кожного вчителя експерти навідуватимуться лише раз. При цьому зареєстрований на сертифікацію педагог отримає попередження про візит експертів на електронну пошту не пізніше ніж за три дні до їхнього приїзду.

За проведення цієї частини сертифікації відповідатиме Державна служба якості освіти.
Кожен учасник сертифікації повинен провести самооцінювання своєї педагогічної майстерності з формування в учнів ключових компетентностей і вмінь, визначених у частині першій статті 12 Закону України “Про освіту”, результати якого відобразити у створеному ним е-портфоліо, що повинне містити такі складові:

  1. заповнену анкету самооцінювання, форма якої затверджується Державною службою якості освіти;

  2. опис навчального заняття, проведеного учасником сертифікації відповідно до навчального плану (освітня програма, навчальний предмет, тема, мета, методичне забезпечення тощо), що може супроводжуватися відеозаписом (фрагментом чи фрагментами) загальною тривалістю від 15 до 30 хвилин.


За своїм бажанням учасник сертифікації може додати до власного е-портфоліо будь-які інші матеріали щодо самооцінювання своєї педагогічної діяльності, що засвідчують його педагогічну майстерність (гіперпосилання на власний веб-сайт, блог, сторінку в соціальній мережі, фото-, відео-, текстові чи інші матеріали). Усі ці матеріали вчитель має завантажити на файлообмінник після реєстрації на сертифікацію до 1 липня 2019 року.

Незалежне тестування відбуватиметься у період між другою половиною жовтня – початком листопада (в період масових канікул). За його проведення відповідає Український центр оцінювання якості освіти. У тестуванні буде поріг “склав/не склав”. Термін дії сертифіката — 3 роки.

Успішне проходження сертифікації зараховується:

  1. як проходження чергової (позачергової) атестації педагогічним працівником з присвоєнням йому наступної категорії або підтвердженням наявної вищої категорії;

  2. 20% доплати до заробітної плати;

  3. можуть залучатися до проведення інституційного аудиту.

Неуспішне проходження сертифікації не впливає на результати чергової (позачергової) атестації педпрацівника, підтвердження наявної чи присвоєння наступної педагогічної категорії, продовження його роботи на відповідній посаді чи застосування до нього будь-яких заходів адміністративного впливу.

На сайті Українського центру оцінювання якості освіти є сторінка «Сертифікація педагогічних працівників» http://testportal.gov.ua/sertifikaciya-pedagogichnix-pracivnikiv-testuvannya/, на якій розміщена уся необхідна інформація з даного питання.